.
Rozdział 2. Nauka.
Co wiemy o Niezidentyfikowanych Obiektach Latających?
Przeciętna średnica dyskoidalnych obiektów wynosi od 10 do13 metrów. We wszystkich opisach UFO, mówi się o metalicznej powierzchni i nadbudówce z oknami. Oprócz nich występują także niewielkie dyski od 20 do 100cm średnicy, które są bardzo płaskie i szybko wirują. Zastanawiający jest w nich brak konwencjonalnych skrzydeł czy kół.
Zadziwiające są też sposoby latania tych obiektów. Potrafią nieruchomo zawisać w powietrzu oraz błyskawicznie zmieniać kierunek lotu pod kątem ostrym. Mierzone radarowo prędkości sięgają nawet 70 tysięcy km/h (16,5 km/s).
Jest to o 50% więcej niż druga prędkość kosmiczna (11,2 km/s). Zastanawia też to, dlaczego poruszając się z tak dużą prędkością, obiekty te nie płoną w czasie lotu?
Powracające na Ziemię Promy Kosmiczne wchodzą w atmosferę ziemską pod odpowiednim kątem, a ich kadłuby są pokrywane specjalnym tworzywem, by ich konstrukcje nie spłonęły. Tarcie o atomy gazów atmosferycznych jest niesamowite. Spalają się w nich meteoryty chcące uderzyć w Ziemię. Zastanawiają też przeciążenia, jakie muszą występować przy takich nagłych zmianach kierunku lotu. Przeciążenie 10 G pilot może wytrzymać, ale nie 30 …. Z pilota zostałaby mokra plama. Antygrawitacja wewnątrz kabiny pilotów ?
Większość zaobserwowanych obiektów porusza się bezgłośnie lub wydaje odgłos przypominający brzęczenie transformatora. Zakłócają też one prace urządzeń elektrycznych - sieci energetyczne, przyrządy nawigacyjne, kompasy, itp. Nigdy nie zaobserwowano w obrębie tych obiektów żadnych spalin czy innych produktów spalania np. pary wodnej, która występuje po spaleniu tlenu i wodoru. Nie wykryto też promieniowania radioaktywnego. Nie są więc napędzane przez małe reaktory jądrowe.Wnioski nasuwają się same … Te obiekty są bardzo Ekologiczne.
Duża jasność własna tych obiektów utrudnia trochę ich obserwację. Jonizują one znajdujące się w atmosferze Gazy.
Przy locie powolnym lub unoszeniu się w powietrzu, srebrny obiekt świeci na czerwono. Przy średnich prędkościach jarzy się na pomarańczowo, a przy wielkim przyśpieszeniu towarzyszy mu białozielona lub białoniebieska poświata. Charakterystyczne zmiany zabarwienia i brak produktów spalania, można co najwyżej wyjaśnić rodzajem energii napędzającej te obiekty. Choć potrafią one przebywać tygodniami w powietrzu, nigdy nie zauważono, by uzupełniały jakieś paliwo… Zapewne w Stacji Benzynowej jest za drogie?
Borykamy się na Ziemi z Produkcją potrzebnej nam Energii. Opieramy jej produkcję o paliwa, których kopalne zasoby się wyczerpują. Zanieczyszczenie środowiska, ocieplenie klimatu i anomalia pogodowe z tym związane - bardzo drogo nas kosztują. Może to Słońce jest źródłem potrzebnej nam energii, tak na Ziemi jak i w Kosmosie ? Jest ono przecież Ogromnym Reaktorem Jądrowym, który na dodatek nie produkuje odpadów radioaktywnych jak nasze elektrownie atomowe.
Dlaczego jeszcze nie mamy tych Kosmicznych Technologii ? Skoro ich statki kosmiczne potrafią latać w obrębie Ziemi … też muszą pokonywać grawitację i opory powietrza. Podlegają również wszystkim innym prawom fizycznym, które znamy. Skoro oni to potrafią, to my też to powinniśmy. Gdzie tkwi przyczyna naszych naukowych niepowodzeń? A może istnieją w Fizyce błędy, które utrudniają zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości i hamują rozwój Techniki.
Co w dobie XXI wieku na te tematy mówią nasi Fizycy ?