SENSACJE  NAUKI 

    A może Kopernik się mylił ?.... ONZ, NASA, UFO, FIZYKA, RELIGIE....

English version in preparation.
A może ... Kopernik się mylił ? Czy Ziemia obraca się wkoło Słońca? Upewnijmy się ....

 Zacznijmy pomalutku obalać niektóre teorie naukowe, które mylnie interpretują otaczającą nas rzeczywistość
.
Na początek zajmijmy się naszą planetą i jej obrotem w obrębie Słońca.

Lekcja 1.

Na wstępie krótkie przypomnienie wiadomości z Astronomii dotyczące Ziemi. Są one powszechnie znane....


Wiemy, że Ziemia okrąża Słońce po swojej orbicie, co trwa ok. 365 dni - rok.

 - Kręci się wokół własnej osi - jeden taki obrót trwa 24 godziny czyli dobę. Ta Oś obrotu jest skierowana na Gwiazdę Polarną. Względem tej gwiazdy wytyczamy na Ziemi Północ.
 - Ziemia posiada też wytyczony Równik, który dzieli ją na dwie półkule Północną i Południową.
Gdy Ziemia nachyla się do Słońca Półkulą Północną, mamy w Europie – Lato, gdy Południową - Zimę. Kiedy Słońce oświetla Równik, mamy w Europie Wiosnę lub Jesień.
 - Odległość Ziemi do Słońca też jest znana.

Jak na razie całkiem fajnie ... Wygląda to mniej więcej tak, jak na poniższym rysunku ...
Lecz co się dzieje z naszą Gwiazdą Polarną ? Czy Gwiazda Polarna porusza się po Niebie, aby stanąć na Osi Obrotu naszej malutkiej Ziemi ? Wygląda na to, że tak.... Ale Jakim Cudem ?  Zagadka czy Cud, a może bzdura? 

Aby lepiej to zrozumieć... Umieście na południowej części Osi Obrotu Ziemi -
Krzyż Południa, czyli Układ Gwiazd, na który jest ta linia skierowana... podobnie jak to ma miejsce na półkuli północnej z Gwiazdą Polarną. Przedstawia to poniższy rysunek.

Następnie zacznijcie obracać Ziemią po orbicie i jednocześnie spróbujcie "nachylać" nią do Słońca zwrotnikami Raka i Koziorożca by uzyskać lato na półkulach Ziemi. Nie zapomnijcie o tym, żeby  w czasie swoich prób stale
utrzymywać Oś obrotu Ziemi w okolicach Gwiazdy polarnej i Krzyża Południa. 

W "kopernikowskim "układzie nie da się tego wykonać !!! O tym fakcie wiedzą nawet uczniowie w Gimnazjum. Przy "nachylaniu" Ziemi Zwrotnikami Raka i Koziorożca, Oś Obrotu Ziemi przesunie się o kąt blisko 10 stopni i kieruje się na inne Gwiazdy - co jest przecież Nonsensem gdyż w naturze nigdy coś takiego nie występuje. Można też założyć, że Gwiazda Polarna lub Krzyż Południa poruszają się po niebie i nawet obliczyć to matematycznie. Co będzie kolejną bzdurą.

Przecież Gwiazdy nie poruszają sie po niebie i widać to gołym okiem. Stoją w miejscu !!! Utrzymują między sobą stałe odległości tworząc Gwiazdozbiory np. Mały i Duży Wóz oraz wszystkie inne. Mikołaj Kopernik zatrzymał przecież Słońce, które jest przecież Gwiazdą ... Czy Gwiazda Polarna lub Gwiazdy Krzyża Południa nie podlegają prawom Kopernikowskim i jako jedyne porusza się po niebie ?

Tak naprawdę Mikołaj Kopernik nie wymyślił tych reguł związanych z obrotem naszych planet wokół Słońca. Jeszcze na długo przed narodzinami Chrystusa wymyślił je - 
Hipparchos z Nikei (Hipparch; gr. Ἵππαρχος, ok. 190 p.n.e. - 120 p.n.e.) – grecki matematyk, geograf i astronom. Urodził się w Nikei w Bitynii (obecnie Turcja). Zmarł na wyspie Rodos. Jest uważany za współtwórcę naukowych podstaw astronomii. Pracował w Aleksandrii i na Rodos, stworzył podstawy teorii planet, która następnie została rozwinięta przez Ptolemeusza (koła mimośrodowe i epicykle). - Wikipedia...

Dotychczasowa teoria ma tyle luk i nieścisłości, że aż trudno je wyjaśniać. Może powodem takiego stanu rzeczy jest zła interpretacja tego, co widzimy przez teleskopy ? Najnowsze odkrycia oraz różne dowody zaprzeczają obecnej teorii. Choć uczymy się o tym w szkołach, tak naprawdę nikt tej teorii do końca nie zrozumie. Wymyślona przez Hipparchosa ekliptyka była w tamtych latach próbą wyjaśnienia obrotu planet z Ziemią jako Centrum Wszechświata co 1 700 lat później obalił Mikołaj Kopernik.

Skoro nie da się  tej teorii potwierdzić doświadczalnie za pomocą prostego globusa i żarówki, zostawmy dalsze jej rozpatrywanie… Zastanówmy się lepiej czy istnieje alternatywna i bardziej zrozumiała teoria „O obrocie sfer niebieskich”, która połączy wszystkie znane nam fakty o zachowaniu się planet w kosmosie w jedną zrozumiałą całość. Zacznijmy od naszej Ziemi.
   

Załóżmy, że Ziemia nie obraca się wkoło Słońca, lecz obok niego. Zaś środek jej orbity nie będzie leżał w środku Słońca. Obejrzyjmy tą wersję na poniższym rysunku.

   
   


W tym układzie wreszcie wszystko się zgadza:

-
Oś obrotu Ziemi jest skierowana na Gwiazdę Polarną i Krzyż Południa.

- Mamy też wszystkie pory Roku.

- Nie zmienia się również odległość Ziemi od Słońca.

                                                                                                           
 
Dla formalności warto udzielić odpowiedzi na zadane w tytule pytanie - A może Kopernik się mylił ? 

Wiemy  dzisiaj, że Mikołaj Kopernik nie mylił się w  sprawie Słońca ... "Zatrzymał" tę Gwiazdę. Jak wiemy dzisiaj, Słońce tak naprawdę nigdy nie krążyło wokół Ziemi, jak sądzono wcześniej. Dzisiaj śmiało można  jego odkrycie rozszerzyć na inne Gwiazdy w Galaktyce i powinno ono brzmieć - Mikołaj Kopernik .... Wstrzymał Słońca ruszył Planety !!! 


Przewrót dokonany przez Mikołaja  Kopernika polegał na odwadze myślenia oraz przeciwstawienia się autorytetom i  panującym fałszywym poglądom. Kopernik zainicjował powstanie nowożytnej nauki, która zdobyła świadomość, iż w nauce nie ma niepodważalnych twierdzeń - dogmatów
a każde poznanie powinno być weryfikowane.” 
w/g  Wikipedia -
 


Zapraszam do następnej strony serwisu gdzie poszukamy Zamieszkałych Planet -  Skąd Przylatują...
Autor:
Mariusz Najda - Białystok  email: serwisufo@interia.pl 

Kreator stron internetowych - przetestuj